AKİF EKİCİ

26. Dönem Gaziantep Milletvekili

EKİCİ'den, AK Parti Adayına Ziyaret

Cumhuriyet Halk Partisi’nden Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanlığı’na adayı olan Akif Ekici, AK Parti’den Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanlığı adayı Fatma Şahin’i ziyaret etti.

Akif Ekici, Cumhuriyet Halk Partisi üyeleriyle ve Milletvekilleri ile birlikte AK Parti Gaziantep İl Başkanlığı’nı ziyaret etti. Ziyarette; AK Parti’den Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanlığı adayı Fatma Şahin, AK Parti üyeleri, Milletvekilleri ve belediye başkanları; CHP grubunu kapıda karşıladı.

Ziyarete ilişkin açıklama yapan Fatma Şahin, şunları söyledi:

“Hepimiz biliyor ve inanıyoruz ki demokrasi en güzel rejim. Demokrasileri farklı kılan şey iktidarı ve muhalefeti ile farklı yönetim anlayışlarını sevgi ve saygı çerçevesinde devam edebilme kültürüdür. Dolayısıyla demokrasiyi hazmetmek ve kişiselleştirmek ve bunun gereğini yapmak bizim en büyük görevimiz ve hepimizin parlamento da ve yasamada da yargıda da amacımız demokrasiyi ileriye götürmek bu kağıt üzerinde olmuyor. Bunu hayata geçirmemiz ve yaşamamız gerekiyor. Bugün Gaziantep bunu hayata geçiren güzel bir resimle bugüne başlıyor. Hayırlısıyla iyi bir kampanya ile başlıyor. Akif Bey geçen sene parlamentoda yer alan çok sevdiğimiz saydığımız bir kardeşimiz. Mehmet Şeker kardeşimiz de. Bu bir bayrak yarışı. Biz de CHP de bu değişimi kardeşlik hukuku içerisinde yönetebilmek ve şehir için güzel işler yapabilmek için çalışacağız.”

Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanlığı adayı Ekici, seçim kampanyasını Gaziantep’e yakışır bir şekilde yürüteceklerini belirterek, “Gaziantep üreten bir şehir. Üreterek tüketen bir şehir. Yıllardan bu yana bu sloganı birlikte attık. Dünyada Türkiye dedik Türkiye de Gaziantep dedik. Gaziantep Türkiye’nin göz bebeği bir şehir. Her şeyin mesajı buradan gelir. Kim ne derse desin İzmir şudur, İstanbul şudur Gaziantep’ten yayılan mesaj Türkiye’nin her tarafına yayılır. Biz birlik berberlik içerisindeyiz. Yaklaşık 85 günlük bir seçim kampanyası yürüteceğiz. Bu kampanyayı Gaziantep’e yakışır bir şekilde yapacağız. bugüne kadar belediye hizmetlerinde bir taşı bir taşı üstüne koymuş herkese minnettarım. Biz diyoruz ki yapılmayanınız var eksikleriniz var biz bu yapılmayanlara ve eksiklere talibiz yeni şeyler yapacağız. Vekilliğim dönemin de parlamento da hepimiz tek yumruk oluyorduk” şeklinde konuştu.

Yapılan ziyarettin ardından Fatma Şahin, CHP grubunu kapıda uğurladı.