AKİF EKİCİ

26. Dönem Gaziantep Milletvekili

Akif Ekici: Aklın Yolu Birdir, Yapılması Gereken Yapılmıştır

Gaziantep Büyükşehir Belediye tarafından acele ile ihaleye çıkarılan 12 km.lik hafif raylı sistem ihalesinin iptal edildiği bildirildi. Yeni raylı sistemin güzergâhı ve aceleye getirilmesi konusuna itiraz eden ve bu konuda daha önce açıklamalar yapan CHP Büyükşehir Belediye Başkan adayı Akif Ekici, aklın yolunun bir olduğunu ve yapılması gerekenin yapıldığını söyledi.

Gaziantep Büyükşehir Belediyesi şehrin en işlek caddelerinde 12km.lik  trafiğini alt üst edecek bir raylı sistem yapmak için ihaleye çıkmıştı. Yavuz Sultan Selim caddesinden başlayarak, Hoşgör, İnönü caddesi, Hürriyet caddesi, Atatürk bulvarından devam eden ve Üniversite kavşağında son bulan yeni raylı sistem ihalesinin iptal edildiği belirtiliyor.

İhalenin iptali konusunda bilgi veren Akif Ekici, bu ihalenin yanlışlığını daha önce kamuoyuna açıkladıklarını kaydederek  “ Şehir içi trafiğini felç edecek bu yeni raylı sistemin acele ile ihalesinin yapılmasına ve güzergahına bir basın toplantısı düzenleyerek karşı çıkmıştık.

Haklılığımız ortaya çıktı ve ihale iptal edildi. Aklın yolu birdir, Belediye tarafından yapılması gereken yapılmıştır. Şehri ilgilendiren bu tür çalışmalar yapılırken öncelikle çalışmanın yapıldığı bölgedeki halkın görüşü alınmalı, esnafı görüşü alınmalı ve öyle projeler yapılmalıdır.

Ben yaptım oldu mantığına her zaman karşı çıktık ve çıkacağız. Halkın görüşü olmayan hiçbir şeyi yapmayacağız. Bu ihalenin iptal edilmesi hayırlı olmuştur” dedi.